Previous Award Recipients

2011-2012 Award Recipients
Trust-T Award:  Ryan Karr '13 
Carmen Neuberger Award:  Ilana Rainero-de Haan '12
1902 Award:  Andrew Chesley ’13 
David A. Homsey Award:  Natalie Stanley '13
Amy Snow Prize:  Ashedia McKoy ’14  
M. Charles Seller Award:  Liz Norris '12
Excellence in the Advancement of Diversity & Social Justice Award:  MANdatory
Joyce A. Bylander Excellence in Diversity Education Award:  Joy Verner
Executive Board Member of the Year:  Kaitlyn Gregory '14
Student Senate Administrator of the Year Award (Student Development):  Peter Paquette
Student Senate Administrator of the Year Award (other division):  Keith Martin
Student Senate Faculty Member of the Year Award:  Professor Doug Edlin
Student Senator of the Year Award:  Teddy Wilhite '12
All-College Committee Senator of the Year Award:  Benjamin West '14
New Senator of the Year Award:  Rogelio Cerezo '15
Advisor of the Year Award:  Brenda Landis, advisor to WDCV-FM
Student Program of the Year Award:  Pints with Profs
Student Group of the Year Award:  African American Society
Student Leader of the Year Award:  Charlie Lidard '12
The Sustainability Award:  Samuel Parker '12
Community Engagement Award:  Montgomery Service Leaders
Rush Citizen of the Year Award for Adams Neighborhood:  Mu Mu ‘15
Rush Citizen of the Year Award for Drayer Neighborhood:  Heather Geist ‘15
Rush Citizen of the Year Award for Quads Neighborhood:  Olivia Wilkins ‘15
Unsung Hero Award:  Rizwan Saffie '14
Building Block Award:  Catie Duckworth '14
Leadership Speech Competition Winner:  Sarah Goslin '15
2010-2011 Award Recipients 
Trust-T Award:  George Bowerman ’12  and Ilana Rainero-de Haan ’12
Carmen Neuberger Award:  Aubrey Holmes ‘11
1902 Award:  Michael Blair ’12
Amy Snow Prize:  Bernadette Brandt ’13
M. Charles Seller Award:  Shin Kang ‘11
Excellence in the Advancement of Diversity & Social Justice Award:  Spectrum
Joyce A. Bylander Excellence in Diversity Education Award:  Norm Jones
Executive Board Member of the Year:  Juliana Burdick ‘11
Student Senate Administrator of the Year Award (Student Development):  Dan Confer
Student Senate Administrator of the Year Award (other division):  Neil Weissman
Student Senate Faculty Member of the Year Award:  Professor Jeff Forrester
Student Senator of the Year Award:  Brynn Steblay ’11
All-College Committee Senator of the Year Award:  Christina Mullen ‘12
New Senator of the Year Award:  Ashleigh Rockwell ‘14
Advisor of the Year Award:  Professor Helene Lee, advisor to the Asian American Alliance
Student Program of the Year Award:  Peers Educating Against Sexual Violence (PEAS)
Student Group of the Year Award:  Outing Club
Student Leader of the Year Award:  Darcy Phillips ‘11
The Sustainability Award:  Taylor Wilmot ‘13
Community Engagement Award:  Special Friends
Rush Citizen of the Year Award for Adams Neighborhood:  Victoria Schonfeld ‘14
Rush Citizen of the Year Award for Drayer Neighborhood:  Jessica Karlberg ‘14
Rush Citizen of the Year Award for Quads Neighborhood:  Alexandria Evans ‘14
Unsung Hero Award:  Taylor Putnam ‘11
Building Block Award:  Hector Meza ‘13
Leadership Speech Competition Winner:  Kendra Haven ‘14
2009-2010 Award Recipients
Leadership Speech Competition Winner:  Kim Blank ‘10
1902 Award:   Steven Seland '11
Amy Snow Prize:   Brie Coyle '12
M. Charles Seller Award:  Catherine Campbell '12
Student Senate Administrator of the Year:  Leonard Brown, Dean of Students
Student Senate Faculty Member of the Year:   Prof. Stephanie Gilmore
Student Organization of the Year:   The Treehouse
Student Leader of the Year:   Alex Baranick '10
Treasurer of the Year:   Rebecca Solarz '10
Program of the Year:   Haiti Benefit Concert
Advisor of the Year:   Erica Gordon, advisor to MOB and Student Senate
Diversity Ally Award:   Priscilla Colon '13
Trust-T Award:   Juliana Burdick '11
Carmen Neuberger Award:   Ryan Koons '10